Moja Oferta 0

Oświadczenie nt. niestosowania Bisfenolu A (BPA)

  • 27 stycznia 2020 godz. 13:30
Oświadczenie nt. niestosowania Bisfenolu A (BPA)

Wszystkie papiery termiczne oraz etykiety oferowane przez Novitus nie zawierają BPA

W związku z najnowszą dyrektywą Komisji Europejskiej (dyrektywa REACH), która weszła w życie od 1 stycznia 2020 r. i zakazuje na terenie państw członkowskich Unii Europejskiej stosowania papieru termicznego zawierającego powyżej 0,02% Bisfenolu A (BPA), wszystkie urządzenia fiskalne Novitus są wyposażone w rolki papieru nie zawierające BPA.


Również wszystkie rolki i etykiety oferowane przez nas jako materiały eksploatacyjne są produktami typu BPA FREE. Zmiany te wprowadziliśmy na długo przed rozpoczęciem obowiązywania w/w dyrektywy, jeszcze w roku 2019.


W niedalekiej przyszłości wprowadzimy do oferty także rolki papierowe całkowicie pozbawione zawartości fenoli. W ten sposób staramy się dbać o zdrowie naszych Klientów, Partnerów oraz Pracowników. Jako uzupełnienie naszego oświadczenia zamieszczamy poniżej szczegółową specyfikacje techniczną rolek papieru termicznego używanego w naszych urządzeniach fiskalnych:

${product.name}
Porównaj produkty
${errorMessage}

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszych stron bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.