Moja Oferta 0

Drukarki niezbędne w handlu i nie tylko

  • 29 lipca 2022 godz. 09:10
Drukarki niezbędne w handlu i nie tylko

Drukarki są już standardem. Nie stanowią towaru luksusowego, a raczej podstawowe wyposażenie wielu firm. Wykorzystuje się je nie tylko w biznesie, ale również prywatnych domach na własny użytek. Posiadanie jej z pewnością ułatwia codzienne funkcjonowanie. Chcąc wydrukować np. etykietę nadania, nie trzeba udawać się do specjalnych punktów i płacić – można to zrobić w swoim domu. Jednak te urządzenia mają znacznie szersze zastosowanie. Doskonale sprawdzają się w wielu sektorach przemysłu, handlu czy nawet gastronomii.

Drukarki mobilne nie należą do wielkogabarytowych, jakie znajdują się w domach czy biurach, są natomiast poręczne – mają w sobie wszystkie ważne cechy pożądane przez przedsiębiorców. W ich przypadku ważne jest miejsce na jak największą ilość papieru. Wymaga tego druk hurtowy, aby nie zachodziła potrzeba wymiany rolki co chwilę. Mogłoby to pogorszyć efektywność pracy. Kluczowym aspektem będzie również jakość wydruku – ten musi być nienaganny, aby klienci bez problemu mogli odczytać treść. Na rynku istnieje

kilka wariantów drukarek, a każdy z nich pełni określoną funkcję, dzięki czemu łatwiej dobrać go do swoich potrzeb.


Czym są drukarki paragonowe?

Ten rodzaj drukarki okazuje się dobrze znany, ponieważ wszyscy spotykają się z nim na co dzień robiąc zakupy w sklepach. Po każdorazowym dokonaniu płatności klient otrzymuje paragon, a do jego wydruku niezbędna jest drukarka paragonowa. Stanowi ona obowiązkowe wyposażenie każdego obiektu zajmującego się jakimkolwiek obrotem towaru czy sprzedażą usług, niezależnie od tego, czy będzie to sklep, kino, hotel, czy restauracja.


Dostępne są dwa rodzaje drukarek paragonowych – termiczne i igłowe. Wybór

odpowiedniego wariantu powinien być uzależniony od potrzeb działalności. Pierwszy wariant charakteryzuje się cichym i szybkim wydrukiem, jednocześnie zapewniając wysoką jakość wydruku. To właśnie one są najczęściej wykorzystywane. Drugi z kolei jest odporniejszy na temperaturę, jednak nieco głośniejszy i wolniejszy. Wymaga również specjalnych kaset barwiących.


Zastosowanie drukarek etykiet

Drukowanie etykiet jest w obecnych czasach bardzo powszechne. Wykorzystuje się do tego urządzenie, które zachowuje cechy mobilności i doskonałej jakości wydruku – drukarkę etykiet. Wydrukowane materiały powinny cechować się wysoką trwałością, ponieważ zazwyczaj oznacza się w ten sposób produkty, choć to nie jedyne ich zastosowanie. Często wykorzystuje się je także do przypisywania produktom dat ważności, tłumaczenia składu itp. Urządzenia tego typu mogą drukować również metki samoprzylepne, co znacznie ułatwia pracę z nimi.


Oczywiście z drukiem na tego typu materiale wiąże się dobór właściwej drukarki. Wyróżnia się dwa warianty urządzeń drukujących etykiety: termiczne i termotransferowe. Największą zaletą pierwszego wariantu jest fakt, że, w porównaniu z drugim, koszt wydruku pojedynczej etykiety może być nawet dwukrotnie niższy. Jednak ma on też swoje wady. Wydruk można wykonać jedynie w kolorze czarnym, a ponadto potrzebny będzie do tego odpowiedni papier, który kosztuje więcej, niż standardowy. Grafika z kolei nie należy do

zbyt trwałych, jest też podatna na temperaturę, wilgoć oraz uszkodzenia.


Drukarki kodów kreskowych

Wbrew pozorom kody kreskowe są wykorzystywane na wielu płaszczyznach codziennego życia. Znajdują się one nie tylko na opakowaniach produktów, ale również paczkach, receptach czy kuponach rabatowych i kartach lojalnościowych. Podobnie jak poprzednik, drukarka kodów kreskowych występuje w dwóch rodzajach – termicznym i termotransferowym. Wybór zależny jest od potrzeb, jednak drugi wariant zapewnia o wiele wyższą jakość wydruku i jego trwałość, co należy wziąć pod uwagę.


Kluczowa okaże się także kwestia ilości druków, jakie urządzenie będzie musiało wykonywać. W zależności od tego można wybrać drukarkę biurową, mobilną lub przemysłową, jednak ostatni rodzaj służy do zaawansowanych i hurtowych produkcji kodów kreskowych. Zgodnie z powyższymi informacjami warto zainwestować w dobre drukarki paragonowe dla swojej firmy. Nie tylko podniesie to jakość wykorzystywanych w handlu materiałów, ale również poprawi efektywność pracowników.

${product.name}
Porównaj produkty
${errorMessage}

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszych stron bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.