Moja Oferta 0

E-paragon - aktualny stan prawny i perspektywy dalszego rozwoju

  • 18 września 2020 godz. 13:20
E-paragon
- aktualny stan prawny i perspektywy dalszego rozwoju

Na mocy Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 21 kwietnia 2020 r. zmieniające rozporządzenie w sprawie kas rejestrujących e-Paragon wyemitowany przez urządzenie fiskalne został zrównany prawnie z paragonem wydrukowanym na papierze.

Oznacza to, że kupujący zamiast wydrukowanego paragonu może otrzymać paragon w formie elektronicznej. E-paragon musi pochodzić z urządzenia fiskalnego, wydany może być jedynie za zgodą kupującego i w sposób z nim uzgodniony. Oznacza to, że sprzedawca nie może zmuszać kupującego do otrzymania e-paragonu zamiast wydruku i kupujący musi mieć możliwość techniczną otrzymania takiego paragonu. Przepisy nie określają jednego standardu przesyłania nabywcy e-paragonu, każdy sprzedawca może robić to na swój sposób. „Paragon” wygenerowany przez system sprzedaży (program komputerowy) nie jest paragonem fiskalnym (e-paragonem). Ten musi pochodzić z urządzenia fiskalnego i mieć określoną przez przepisy strukturę.

${product.name}
Porównaj produkty
${errorMessage}

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszych stron bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.