Moja Oferta 0

Czy Twoja kasa fiskalna poprawnie połączy się w przyszłości z terminalem?

  • 8 grudnia 2021 godz. 17:36
Czy Twoja kasa fiskalna poprawnie połączy się w przyszłości z terminalem?

Sprawdź funkcje urządzeń NOVITUS, których nie mają inne kasy.

Jednym z obowiązków nałożonych przez Polski Ład na użytkowników (wszystkich) kas fiskalnych jest konieczność zapewnienia możliwości płatności w każdym miejscu, w którym działalność gospodarcza jest faktycznie wykonywana (w lokalu, poza lokalem przedsiębiorstwa lub w pojeździe wykorzystywanym do świadczenia usług transportu pasażerskiego) przy użyciu instrumentu płatniczego. Instrumentem płatniczym w myśl przywołanej w Polskim Ładzie ustawy jest np. płatność kartą, przelewem, BLIKiem, czekiem bankowym, SkayCash itp.


Większość podatników chcąc spełnić nałożony obowiązek decyduje się na podpisanie umowy na korzystanie z terminala płatniczego.


Wybierając dostawcę usług płatności kartą (acquiera) oraz sam terminal, należy mieć na uwadze kolejny z wprowadzonych w Polskim Ładzie obowiązków. Chodzi o przepis zobowiązujący od 1 lipca 2022 roku do zintegrowania używanego terminala płatniczego z kasą fiskalną online za pomocą standardowego protokołu ECR-EFT.


Wszystkie kasy online marki Novitus posiadają bardzo rozbudowane możliwości integracji z terminalami płatniczymi a nawet programowalnymi pin-padami.

Posiadają zaimplementowany protokół komunikacyjny ECR-EFT, mogący pracować zarówno w komunikacji otwartej jak i bezpiecznej (szyfrowanej). Do integracji kas online Novitus z terminalami płatniczymi można użyć zarówno popularnych łącz RS232 oraz USB jak i bardziej zaawansowanych: bezprzewodowego BT (bluetooth) lub połączeń sieciowych. Połączenie sieciowe może być realizowane poprzez sieć komputerową LAN, poprzez połączenie bezprzewodowe WLAN (WiFi) a nawet korzystając z sieci GSM poprzez połączenie serwerowe kasa-terminal.


Możliwości integracji kas Novitus z terminalami płatniczymi są bez wątpienia najbardziej rozbudowane i zaawansowane na rynku polskich urządzeń fiskalnych.

Jednak, jeśli użytkowany terminal nie posiada żadnego interfejsu komunikacji z kasami fiskalnymi, nie posiada zaimplementowanego protokołu ECR-EFT, to w żaden sposób nie będzie on mógł być połączony do żadnej, nawet najbardziej zaawansowanej kasy fiskalnej. Stąd tak ważne jest, aby wybór terminala padał świadomie na taki, który taką możliwość zapewnia.

To, czy posiadany lub oferowany przez acquiera terminal płatniczy może być zintegrowany z kasą fiskalną jej użytkownik może sprawdzić na stronie: https://frob.pl/protokol-ecr-eft/#ECREFT - są tam informacje o podpisanym porozumieniu dotyczącym używania uniwersalnego protokołu komunikacyjnego ECR-EFT oraz wykaz dostawców terminali, modeli oferowanych terminali oraz kas fiskalnych poszczególnych producentów, z którymi te terminale współpracują. Integracji takiej dokonują dostawcy terminali płatniczych a nie producenci urządzeń fiskalnych, więc u acquierów należy zasięgać informacji o ewentualnej współpracy, ustawień oraz sposobu integracji ich terminali z daną kasą fiskalną.

${product.name}
Porównaj produkty
${errorMessage}

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszych stron bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.