Moja Oferta 0

Fiskalizacja automatycznych myjni samochodowych coraz bliżej

  • 4 kwietnia 2022 godz. 15:50
Fiskalizacja automatycznych myjni samochodowych coraz bliżej

Jak spełnić ten obowiązek? Obejrzyj ciekawy wywiad.

W dniu 3 grudnia 2021 roku Ministerstwo Finansów wydało projekt rozporządzenia w sprawie zwolnień z obowiązku prowadzenia ewidencji sprzedaży przy zastosowaniu kas rejestrujących. Jednocześnie projekt ten rozszerza grupę osób objętych obowiązkiem stosowania kas fiskalnych od lipca 2022 roku.


Obowiązkowa fiskalizacja obejmie biznesy usług mycia i czyszczenia samochodów i wchodzi w życie 1 lipca 2022 roku


O jakie myjnie chodzi? Według autorów projektów - "przedmiotowy projekt rozporządzenia rozszerza zakres czynności objętych bezwzględnym obowiązkiem ewidencjonowania o usługi mycia, czyszczenia samochodów i podobne usługi (PKWiU 45.20.30.0), także usługi mycia, czyszczenia samochodów i podobnych usług przy użyciu urządzeń obsługiwanych przez klienta, które w systemie bezobsługowym przyjmują należność w bilonie lub banknotach, lub innej formie (bezgotówkowej). Do tych czynności nie będzie miało zastosowania również zwolnienie wskazane w poz. 40 załącznika do projektu”.


Zachęcamy do obejrzenia ciekawego wywiadu, w którym nasz ekspert opowiada o nadchodzącym obowiązku fiskalizacji oraz najlepszych rozwiązaniach, gwarantujących spełnienie tego obowiązku i jednocześnie pozwalających na wystawienie klientowi paragonu bez jego wydruku w formie papierowej. 

${product.name}
Porównaj produkty
${errorMessage}

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszych stron bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.