Moja Oferta 0

Inwestycja w kasę fiskalną online — koszty zakupu i zalety użytkowania

  • 19 stycznia 2023 godz. 14:16
Inwestycja w kasę fiskalną online — koszty zakupu i zalety użytkowania

Zakładanie biznesu wiąże się w obecnym czasie nie tylko z zakupem podstawowego sprzętu oraz zaplanowaniem strategii marketingowej. Ogromne znaczenie ma również wygoda obsługi klientów, aby korzystanie z danych usług było dla nich jak najlepszym doświadczeniem. Z tego powodu przedsiębiorcy inwestują w coraz nowsze modele kas fiskalnych. Są one dopasowywane nie tylko do szczegółów danych branż, ale również konkretnych sytuacji. Dzięki temu niezależnie od tego, jaki biznes chciałoby się otworzyć, można zapewnić jego klientom szybką obsługę, a sobie precyzyjne zapisywanie wszystkich niezbędnych szczegółów dotyczących transakcji.

Kasa fiskalna w lokalach usługowych

Rozpoczęcie prowadzenia działalności wiąże się z koniecznymi wydatkami, związanymi nie tylko z wyposażeniem lokalu, ale również przygotowaniem do jego codziennej pracy. Ważnym elementem wyposażenia, bez którego nie może obejść się żaden punkt obsługi, jest kasa fiskalna. Pozwala ona na wystawianie paragonów, co jest podstawą sprzedaży detalicznej. W obecnych czasach coraz większa ilość branż ma w obowiązku zapewnić swoim klientom jak najwyższy standard obsługi poprzez używanie urządzeń internetowych.

Kiedy kasy online wprowadzane są do punktów usługowych, możliwe jest nie tylko szybsze przeprowadzanie transakcji, ale również dokładniejsze zapisywanie jej szczegółów. Koszt jej zakupu zawiera w sobie nie tylko samo urządzenie, ale również dostosowanie oprogramowania do konkretnej branży.


Ile kosztuje fiskalizacja kasy?

Zakup urządzenia rejestrującego, to jeden z pierwszych kroków do rozpoczęcia sprzedaży. W odpowiednią kasę lub drukarkę powinno zaopatrzyć się jeszcze przed pierwszą transakcją. Poza ceną samego produktu, dostosowanego do charakterystyki danej działalności, ważny jest również koszt fiskalizacji kasy, który jest ustalany indywidualnie przez Partnerów serwisowych. Koszt ten jest uzależniony od zakresu wdrożenia i szczegółowego rozwiązania u klienta. Proces ten polega na połączeniu urządzenia z Centralnym Repozytorium Kas (CRK), do którego przesyłane będą dane o przeprowadzonych transakcjach. Samo urządzenie może być dla przedsiębiorcy kosztem od 1000 do nawet 4000 zł, w zależności od tego, jakie wybierze dodatkowe opcje lub oprogramowanie. Warto również rozważyć czy w danym miejscu lepiej sprawdzi się kasa rejestrująca, czy drukarka fiskalna z odpowiednim oprogramowaniem sprzedażowym. Dla wybranych przedsiębiorców istnieje możliwość otrzymania ulgi na zakup tego typu sprzętu, a także jego długoterminowego wynajmu lub zakupu na raty.


Kasy fiskalne w zawodach mobilnych

Urządzenia fiskalne działające przez Internet sprawdzają się doskonale również dla ruchomych punktów usługowych, takich jak taksówki czy kurierzy. Mogą one działać bezprzewodowo poprzez Wi-Fi. W sytuacjach, gdzie nie ma możliwości takiego połączenia, wyposażone są one w port USB, dzięki któremu można je podpiąć do komputera lub innego sprzętu w trybie online. Sprawdzają się one doskonale w wielu branżach, które wymagają wizyt domowych lub na miejsce wskazane przez klienta.

Zawód taki jak kosmetyczka, jest aktualnie mobilny, a kasa fiskalna w takich przypadkach musi być połączona z internetem za pomocą Wi-Fi lub kabla. Z tego powodu zakładając biznes w takiej branży, należy zaopatrzyć się w wysokiej jakości sprzęt jeszcze przed dokonaniem pierwszej transakcji.


Zalety wyboru dobrej kasy internetowej

W sklepach oferujących nowoczesne urządzenia fiskalne można zaopatrzyć się w produkty dostosowane do pracy w konkretnych punktach usługowych. To czy klient zdecyduje się na kasę, czy samą drukarkę, podpiętą pod zaprogramowany system komputerowy, zależy od tego, w jaki sposób funkcjonuje dany lokal. Jeżeli będzie w nim potrzebne tylko jedno urządzenie fiskalne, to koszt znacznie się zmniejszy. Inaczej w przypadku lokali usługowych wymagających stosowania oprogramowania łączącego kilka kas lub stanowisk POS. Obowiązek wprowadzania kas działających przez Internet sprawia, że przedsiębiorstwa szybciej się rozwijają, a obsługa klientów znacznie się usprawnia. Jest to doskonały sposób na poprawę jakości swojego lokalu, a także zwiększenie grupy zadowolonych i powracających klientów.

${product.name}
Porównaj produkty
${errorMessage}

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszych stron bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.