Moja Oferta 0

Rząd negatywnie o kolejnym przesunięciu terminu dla kas online

  • 19 kwietnia 2021 godz. 15:22
Rząd
negatywnie o kolejnym przesunięciu terminu dla kas online

Kolejnego przesunięcia nie będzie.

Co parę dni dowiadujemy się, że jakaś grupa - a to prawnicy, a to lekarze - "dogadała się z MF" i będzie miała przesunięty termin obowiązkowej instalacji kas online. Do MF trafiają wnioski w tej sprawie.

Dobrą odpowiedzią na te rewelacje jest datowane na 2 kwietnia 2021 roku (a więc bardzo świeże) pismo: „Stanowisko Rządu wobec poselskiego projektu ustawy o zmianie ustawy o podatku od towarów i usług (druk nr 873)” podpisane przez Premiera Mateusza Morawieckiego.

W/w projekt ustawy został wniesiony do Sejmu przez grupę posłów opozycji na początku grudnia ubiegłego roku i proponował przesunięcie wszystkich terminów na kasy online o kolejny rok. Ze wspomnianego Stanowiska Rządu możemy wyczytać m.in.:


W związku z tym, że terminy wskazane w ustawie zmieniającej zostały już raz przesunięte (...) dalsze przesuwanie terminów nie znajduje uzasadnienia.


…resort finansów w komunikacie opublikowanym 28 grudnia 2020 r. 3 ) informował, że ci przedsiębiorcy,których sytuacja jest szczególnie trudna, mogą wnioskować o indywidualne rozstrzygnięcia w tej sprawie do naczelnika właściwego urzędu skarbowego.


(...) biorąc pod uwagę ważny interes państwa i racjonalność ustawodawcy oraz fakt, że podatnicy także ponieśli już koszty wdrożenia nowych kas online, Rząd negatywnie opiniuje poselski projekt ustawy.


Całe pismo Rządu oraz projekt ustawy można pobrać klikając na powyższe linki.
${product.name}
Porównaj produkty
${errorMessage}

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszych stron bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.