Moja Oferta 0

Kasy wirtualne - szanse i zagrożenia dla szczelności systemu podatkowego

  • 25 września 2020 godz. 14:10
Kasy wirtualne
- szanse i zagrożenia dla szczelności systemu podatkowego

W Polsce dopuszczono niebezpieczne, niesprawdzone nigdzie rozwiązania pracujące offline (przesyłającego dane do CRK z opóźnieniem).

W porównaniu ze sprzętowymi kasami fiskalnymi online jest to bardzo niebezpieczne rozszczelnienie systemu rejestracji sprzedaży i poboru podatku. Rozwiązania softwareowe też podlegają homologacji w GUM a każda ich zmiana (aktualizacja) również będzie musiała być homologowana. Producent będzie musiał wskazać na jakim sprzęcie (tablecie, smartfonie, laptopie) oraz z jakim systemem operacyjnym (jaką wersją, aktualizacją) dane rozwiązanie może pracować, podatnik będzie musiał zapewnić poprawną konfigurację, zgodną z wymaganiami producenta. Jednak praca aplikacji kasy wirtualnej w otwartym systemie operacyjnym, na urządzeniu bez plomb serwisowych, bez innych zabezpieczeń będzie narażona na działanie innego oprogramowania, wirusów, hakerów itp. Również dane o sprzedaży gromadzone przez kasę mogą być narażone na manipulację lub skasowanie przed ich wysłaniem do CRK – jest to duże zagrożenie dla szczelności obecnego systemu podatkowego.

${product.name}
Porównaj produkty
${errorMessage}

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszych stron bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.