Moja Oferta 0

Kasy wirtualne - zagrożenia dla użytkowników

  • 28 września 2020 godz. 14:11
Kasy wirtualne
- zagrożenia dla użytkowników

Podatnik decydujący się na zakup kasy wirtualnej musi mieć świadomość wielu niebezpieczeństw i ograniczeń związanych z używaniem nowych, niesprawdzonych rozwiązań technicznych i prawnych jakimi są kasy wirtualne.

Wg ekspertów takich jak prof. Elżbieta .Chojna-Duch, prof. Witold .Modzelewski i inni, wprowadzenie kas wirtualnych obarczone jest błędem prawnym i może zostać zakwestionowane przez Trybunał Konstytucyjny (wprowadzone rozporządzeniem wykraczającym poza delegację zawartą w Ustawie – złamanie art. 91. Konstytucji RP). Użytkownik może być zmuszony do wycofania się z używania takiej kasy i mimo wszystko zakupu kasy sprzętowej).


Kasy wirtualne zahomologowane przez GUM i wprowadzone pod sam koniec roku nie będą odpowiednio sprawdzonym i przetestowanym rozwiązaniem. Istnieje duże ryzyko ich niepoprawnej i niestabilnej pracy u podatników.

${product.name}
Porównaj produkty
${errorMessage}

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszych stron bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.