Moja Oferta 0

NIP Nabywcy na paragonie - od 1 stycznia 2020

  • 27 sierpnia 2019 godz. 09:50
NIP Nabywcy na paragonie - od 1 stycznia 2020

1 września 2019 roku wchodzi w życie nowelizacja Ustawy o podatku od towarów i usług oraz niektórych innych ustaw.

Obowiązek umieszczania NIPu nabywcy na paragonach, do których wystawiona będzie faktura VAT oraz konsekwencje nieprzestrzegania tego obowiązku regulują art. 106b ust. 5-6 tej ustawy. Ust. 7 wyklucza z tego obowiązku podatników świadczących usługi taksówek osobowych.


Art. 15 tej nowelizacji przesuwa wejście powyższego obowiązku na dzień 1 stycznia 2020 roku (cyt: przepisu "nie stosuje się w przypadku sprzedaży zaewidencjonowanej przy zastosowaniu kasy rejestrującej przed dniem 1 stycznia 2020 r.")Treść ustawy do pobrania z naszej strony.
oraz wszystkie nowsze, któych prefiks numeru unikatowego zaczyna się od liter C oraz E - w takich urządzeniach fiskalnych NIP Nabywcy jest funkcją obowiązkową.
${product.name}
Porównaj produkty
${errorMessage}

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszych stron bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.