Moja Oferta 0

Obowiązkowy SPLIT PAYMENT – ważna informacja

  • 23 stycznia 2020 godz. 09:48
Obowiązkowy SPLIT PAYMENT – ważna informacja

Obowiązkowy SPLIT PAYMENT – ważna informacja

W dniu wczorajszym wpłynęło do NOVITUS pismo z Urzędu Statystycznego w Łodzi, będące odpowiedzią na nasz wniosek, potwierdzające nasze pierwotne stanowisko w zakresie klasyfikacji PKWiU drukarek fiskalnych, w związku z wejściem w życie przepisów dotyczących obowiązkowego stosowania mechanizmów podzielonej płatności.


Urząd Statystyczny potwierdził, iż drukarki fiskalne mieszczą się w grupie PKWiU 26.20.16.0, a więc zawierają się w wykazie z załącznika nr 15 Ustawy o VAT, co powoduje, że na wszystkich fakturach dokumentujących sprzedaż drukarek fiskalnych o wartości brutto równej lub przekraczającej 15.000 zł należy zamieszczać adnotację „mechanizm podzielonej płatności”. Takiego obowiązku nie ma w przypadku faktur dokumentujących sprzedaż kas fiskalnych, które zgodnie z informacją Urzędu Statystycznego mieszczą się w grupie PKWiU 28.23.13.0, która nie jest uwzględniona w wykazie z załącznika nr 15 Ustawy o VAT.


W związku z powyższym pozostawiamy bez zmian zasady fakturowania w zakresie stosowania mechanizmu podzielonej płatności o których informowaliśmy w informacji handlowo-serwisowej z dn. 04.11.2019. Jednocześnie prosimy o zwrócenie uwagi na ten aspekt w przypadku fakturowania sprzedaży urządzeń fiskalnych do klientów końcowych, tak aby stosować w tym zakresie prawidłowe mechanizmy płatności.


Tu pełna treść wyjaśnień otrzymanych od Urzędu Statystycznego w Łodzi:

${product.name}
Porównaj produkty
${errorMessage}

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszych stron bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.