Moja Oferta 0

SDF-1 Materiały dla Kierowców

  • 11 października 2022 godz. 13:00
SDF-1 Materiały dla Kierowców

Przygotowane dla Państwa materiały dotyczą najważniejszych aspektów użytkowania kasy wirtualnej SDF-1.

Aplikacja wirtualnej drukarki NoviPrinter SDF-1

Przygotowaliśmy dla Państwa nową aplikację pozwalającą na wygodne wydruki z kasy fiskalnej SDF-1. NoviPrinter zastępuje poprzednią aplikację - VTPrn.


Konfiguracja jest taka sama jak w przypadku aplikacji VTPrn. Jeśli kasa SDF-1 była już skonfigurowana do współpracy z VTPrn - wydruki w NoviPrinterze zaczną pojawiać się automatycznie po zainstalowaniu aplikacji.


Przed zainstalowaniem aplikacji NoviPrinter prosimy o odinstalowanie aplikacji VTPrn.


UWAGA: Proszę w żadnym wypadku nie odinstalowywać aplikacji SDF-1.


               Kliknij tutaj, by pobrać aplikacje NoviPrinter na twój telefon.

Najczęstsze pytania kierowców

Zachęcamy do zapoznania się z aplikacją odpowiadającą na najczęstsze pytania kierowców Taxi:

Praktyczne aspekty codziennego użytkowania eKasy

W celu ułatwienia Państwu natychmiastowego wdrożenia w możliwości jakie oferuje kasa wirtualna SDF-1, przygotowano krótki film instruktażowy przedstawiający jej najważniejsze funkcje:

Instrukcja fiskalizacji nowego urządzenia

Film przedstawiający fiskalizacje nowych urządzeń na przykładzie pierwszego z naszych partnerów:

Wirtualna drukarka VTPrn (Virtual Printer)


Proszę pamiętać, aplikacja wirtualnej drukarki (VTPrn) została przygotowana na potrzeby generowania raportu miesięcznego i nie musi być uruchomiona cały czas razem z aplikacjami potrzebnymi do fiskalizacji przejazdów.


Drukarkę można pobrać z poniższego linku:

www.wirtualna.novitus.pl/install/vtp.apk

Proszę pobrać i zainstalować aplikacje na urządzenie, na którym zainstalowano eKase SDF-1.


Funkcjonowanie oraz konfigurację drukarki przedstawiono na filmie instruktażowym - "Praktyczne aspekty codziennego użytkowania eKasy" - 3:58

https://youtu.be/35E1NgCbB7c

Zakończenie trybu fiskalnego


Zgodnie z rozporządzeniem do właściwego dla podatnika Urzędu Skarbowego należy dostarczyć raport fiskalny rozliczeniowy oraz uzupełniony wniosek o wyrejestrowanie kasy. Poniżej w załącznikach do pobrania znajdują się: procedura zamknięcia trybu fiskalnego (wraz z omówieniem metody wygenerowania raportu rozliczeniowego) oraz wniosek o wyrejestrowanie kasy rejestrującej mającej postać oprogramowania z ewidencji kas.

Dane kasy wirtualnej, niezbędne do uzupełnienia wniosku o wyrejestrowanie z Urzędu Skarbowego, znajdą Państwo w aplikacji NovitusTaxi.

Prosimy o przesłanie do nas potwierdzenia (skan lub zdjęcie) z Urzędu Skarbowego w celu usunięcia Państwa danych z naszego serwera.

Ważna kwestią jest również archiwizacja danych z urządzenia po zakończeniu trybu fiskalnego. Dane te powinny być przechowywane zgodnie z ogólnymi przepisami podatkowymi. Proszę pamiętać by nie odinstalowywać aplikacji aż do decyzji Urzędu Skarbowego o wyrejestrowaniu urządzenia. W załączniku do pobrania znajduje się instrukcja wykonania odczytu zawartości z kasy wirtualnej przy wykorzystaniu programu PMBrowser.

Nie znalazłeś odpowiedzi na swoje pytanie?


Skontaktuj się z nami:

Wsparcie Techniczne kasy wirtualnej: (Nazwa Operatora)@novitus.info

W sprawach pilnych prosimy o telefon na numer: +48 18 444 00 14 / 61


Proszę pamiętać, że pomożemy tylko odnośnie konfiguracji naszej kasy wirtualnej, wszelkie sprawy dotyczące kwestii księgowych i prawnych - proszę konsultować z Państwa księgowością lub z właściwym Urzędem Skarbowym.

${product.name}
Porównaj produkty
${errorMessage}

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszych stron bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.