Moja Oferta 0

Uwaga! Dwie ważne zmiany w stawkach VAT

  • 12 marca 2024 godz. 14:31
Uwaga! Dwie ważne zmiany w stawkach VAT

Wraz z dniem 1 kwietnia 2024 roku w życie wchodzą dwie ważne zmiany wprowadzone przez Ministerstwo Finansów dotyczące zmian stawek VAT w urządzeniach fiskalnych. Wprowadzono zmiany w stawkach podatku VAT na niektóre towary i usługi.

• Ministerstwo Finansów informuje, że wraz z dniem 1 kwietnia 2024 r. zmianie w postaci obniżki z 23% na 8% ulegnie podatek VAT na usługi beauty (kosmetyczne). Konieczne będzie przeprogramowanie urządzenia fiskalnego przez serwisanta. Przeprogramowanie należy przeprowadzić, tak aby po rozpoczęciu sprzedaży po dniu 1 kwietnia urządzenie pracowało już na nowych stawkach VAT. Należy również pamiętać, że dzień 1 kwietnia 2024 r. jest w Polsce dniem wolnym od pracy, ze względu na przypadające wtedy Święta Wielkanocne. Warto więc już dziś zaplanować wizytę serwisanta w dogodnym terminie.


• Kolejna ważna informacja dotyczy zmiany stawki VAT na żywność. Rząd nie przewiduje przedłużenia stosowania obniżonych stawek VAT na żywność po 1 kwietnia 2024. Oznacza to, że od 1 kwietnia br. stawki będą musiały być przywrócone do stanu sprzed obniżki. 


Uwaga! W drukarkach fiskalnych mogą występować tzw. schodki podatkowe, które mogą prowadzić do blokady sprzedaży towaru. W tej kwestii konieczna będzie konsultacja z serwisantem sprawującym opiekę nad urządzeniem fiskalnym.

Oficjalny komunikat Ministerstwa w sprawie zmiany stawki VAT na żywność
${product.name}
Porównaj produkty
${errorMessage}

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszych stron bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.